Цікаві факти про номери на футболках

Ексклюзивні футболки з номерами – звичний атрибут гравців спортивних команд. Вболівальники по всьому світу купують в магазинах і замовляють виготовлення одягу з «номером», який зазначено на формі улюбленого гравця. Друк на футболках часто привертає і звичайних – що не цікавляться спортом – людей, які хочуть виглядати оригінально або замовити незвичайний подарунок близькій людині. У цій статті ми розповімо про номери на футболках і цікавих фактах про них.

Коли з’явилася така традиція і в чому її суть

Вперше з номерами на футболках вийшли на поле футболісти в далекому 1928 році. Це були гравці лондонських команд «Арсенал» і «Челсі». Вже через кілька років їх приклад наслідували багато інших клубів, а сама традиція вийшла за межі футболу. З 1950 року номери на формі використовувалися на чемпіонатах світу.

За правилами ФІФА гравці можуть виходити на поле під однозначними або двозначними номерами – числа від 1 до 99. Але в кожному правилі є свої винятки. Адольфо Баутіста (член мексиканського клубу «Ягуар») представляв свою команду під номером «сто». Дозвіл на таке виключення видала Федерація футболу Мексики. Але це не єдиний випадок в історії.

У сезоні 1996-1997 рр. мексиканський футболіст Ареллано грав під номером «400». В ті роки місто відзначало свій ювілей, а лідер команди ось таким цікавим чином тепло привітав своїх земляків і уболівальників.

Цікаво, що далеко не скрізь №13 вважається, прямо скажемо, не найщасливішим. Гравці охоче виходять на поле з «дюжиною» на формі і вважають це число благополучним. А ось «17», наприклад, не користується популярністю у італійських футболістів.

Випадки, які увійшли в історію

Ще одне відоме виключення з правил ФІФА – номер «0» на футболці шотландського футболіста Хішам Зеруалі на прізвисько «Зера». Спортсмен загинув в автомобільній катастрофі, але цей номер був закріплений за ним назавжди.

Так, офіційно існує таке поняття – «закріплення номера» в знак визнання заслуг гравця, серйозної травми, яка стала причиною завершення кар’єри, або трагічної смерті. Ніхто з членів команди не може вийти на поле і грати під закріпленим номером.

Українські гравці, які таким чином назавжди увійшли в історію:

  • півзахисник Максим Білий, команда «Зоря» – «33»;
  • захисник Максим Пашаєв, команда «Кривбас» – «34»;
  • нападник Степан Молокуцко, команда «Іллічівець» – «10».

Як і де замовити футболку з написом чи номером

Компанія Folkprint – ваш надійний партнер у створенні неповторного стилю. Наша команда розробить для вас унікальний дизайн принта на футболку або виготовить одяг по Вашому макету.

Наносимо номери на футболки будь-якими тиражами: хоч на 1, хоч на 101 виріб. Якщо ви вболівальник, спортсмен, представник команди або просто людина, яка хоче виглядати оригінально, звертайтеся до нас.

Щоб замовити друк на тканині будь-якої складності, зателефонуйте за номером +38 (044) 357 01 18 або приїжджайте до нас в офіс по вул. Прорізна, 22Б.