ТОП 7 перевірених способів прасувати одяг без праски

На сьогоднішній день праска є, швидше за все, в кожному будинку. Але ще в 17 столітті вона була непохитною розкішшю і символізувала достаток в сім’ї. Звичайно, прасувати багато хто не дуже любить, але що поробиш, якщо виглядати хочеться завжди добре, а в пом’ятому одязі це, на жаль, ну ніяк не вийде. Але що ж робити, якщо потрібно терміново стати презентабельним, а праска згоріла, загубилася або полетіла на Марс в надії, що може хоч там її перестануть так експлуатувати, як на Землі?) Пропонуємо вам ТОП 7 перевірених способів прасувати без праски.

 

Трохи історії:

Люди давно знають, що таке тканина і завжди намагалися розгладжувати ці полотна, використовуючи різні пристосування, від каменів до металу. Найдавнішим видом таких пристроїв археологи вважають плоский важкий камінь. Зверху на камінь накладалася волога тканина, яку потрібно було розгладити, а поверх ставили ще один плоский камінь і так залишали до висихання. А ось на Стародавній Русі для прасування використовували два допоміжних елемента: “вальок” і “рубель”. “Вальок” представляв собою палицю з круглим рівним перетином, а “Рубель” – це рифлена дошка.

Прасування відбувалася так: висушену тканину натягували поверх “валька” і розгортали, як тісто, “рубелем”. В кінці 17 століття з’явилася металева праска з дерев’яною ручкою, яку розігрівали в печі. Таким способом гладили до 60-х років 20 століття. А перша електрична праска народилася 6 червня 1886 року.

 

 

Топ 7 способів попрасувати одяг без праски

  1. Метод залізної кружки. У використанні все дуже просто: беремо залізну кружку або каструлю, наливаємо окроп і прасуємо улюблену футболку.
  2. Сушимо рівно. Поставте потрібну вам річ на прання на 400 обертів віджимання. Після дістаньте одяг, повісьте одяг на плечики і залиште сушитися. Під вагою води тканину розрівняти і одяг висохне в потрібному вигляді.
  3. Метод гарячої ванни. Звичайно цей спосіб підійде вам, якщо ви не поспішайте. Набираємо максимально гарячу ванну, потрібну річ вішаємо на плічка і підвішуємо над ванною. А далі пар зробить свою справу і розгладить тканину. Часу потрібно десь 15-20 хвилин і ще час, щоб річ висохла.
  4. Метод матраца. З вечора покладіть потрібну футболку під матрац і лягайте спати. Крім того, що вам будуть снитися “рівні” сни, ваша річ на ранок буде виглядати, як треба.
  5. Розчин для прасування. Звучить досить дивно, але дуже ефективно. І так нам знадобляться: оцет, вода і кондиціонер для тканин. Беремо пульверизатор, заливаємо в нього інгредієнти в пропорції 1: 1: 1 і гарненько збовтуємо. Потрібну річ розкладаємо на рівну поверхню і рясно скроплюємо чарівним засобом. Чекаємо висихання і насолоджуємося результатом. До речі, не переживайте, плям не залишиться 🙂
  6. Метод чайника. Для того, щоб скористатися магією пару, не обов’язково гріти цілу ванну, можна закип’ятити чайник. Потім повісити на плічки одяг і використовувати пар з носика для розгладження складок.
  7. Водичка і трохи фізкультури. Це найшвидший і найпростіший спосіб привести до тями потрібну кофту. Просто скроплюємо водою і гарненько струшуємо.

Звичайно, нормальне прасування ці способи повністю не замінять, але допоможуть в екстрених ситуаціях виглядати акуратно й охайно. Ну а якщо у вас немає ще хайпової футболки з улюбленим принтом, звертайтеся до нас і ми втілимо ваші ідеї в реальність 🙂